Рома победи Дженоа и отново е на точка зад Юве

Рома победи  Дженоа с 1-0 като гост и се възползва от грешната стъпка на лидера Ювентус в 15-ия кръг на Серия А.

Единственият гол на стадио Луиджи Ферарис бе отбелязан от Раджа Наинголан 5 минути преди края на първото полувреме. Римляните, които излязоха без Франческо Тоти сред стартовите 11 имаха превъзходство през първото полувреме и в 30-тата минута Наинголан спечели дузпа за отбора. Реферът Лука Банти изгони вратаря на Дженоа Перин, а решението му предизвика много спорове, тъй като при нарушението зад вратаря имаше двама защитници.

Адем Ляич обаче пропусна дузпата. Влезлият секунди по-рано Еудженио Ламана спаси удара на сърбина.

Малко по-късно обаче Наинголан вкара зрелищен гол с воле от границата на наказателното поле.

Рома имаше възможност да вкара и още голове, но Ляич, Жервиньо и Флоренци пропуснаха няколко много чисти положения. В самия край на мача феновете на "вълците" изтръпнаха, когато топката влезе във вратата на Рома. Голът обаче бе отменен, заради засада на Томас Ринкон.

Така Рома успя да победи като гост 3-ия в класирането преди започването на кръга и вече има само точка по-малко от Ювентус. Шампионите завършиха 1-1 домакинството си на Сампдория няколко часа по-рано.