"Рома" потрепери, но взе своето срещу "Дженоа" (ВИДЕО)

Римляните се върнаха на третото място. Гълъбинов не игра за "Дженоа"

"Рома" спечели с 2-1 домакинството си на "Дженоа" и се върна на третото място в Серия А след 33-ия кръг от шампионата. Отборът на Еузебио ди Франческо поведе с 2-0 в мача, но накрая трябваше да трепери да не загуби преднината си.

В 17-а минута Ченгиз Юндер откри резултата след центриране от свободен удар на Александър Коларов. До края на полувремето "Рома" имаше надмощие, но чистите положения не изобилстваха.

В началото на втората част домакините удариха втори път. Центриране на Коларов от ъглов удар бе засечено от Ервин Дзуканович в собствената му врата. Това сякаш успокои "Рома" и след един грешен пас на защитника Манолас, гостите откраднаха топката и Джанлука Лападула вкара за 2-1. Това се случи в 61-а минута, а до края генуезците имаха няколко нелоши шанса да затруднят вратаря Алисън.

В самия край на срещата Флоренци пропусна страхотен шанс да направи 3-1, но това в крайна сметка не се оказа фатално за "вълците".

"Рома" отново изпревари "Интер" с една точка и се върна на третото място, но е с равни точки с 4-ия "Лацио".