Рома продължава възхода си. Флоренци отново блесна (ВИДЕО)

"Вълците" с 8 поредни победи

Рома победи Удинезе с 2:1 като гост и натрупа 8 последователни успеха в шампионата.

Един Джеко откри за римляните в 15-та минута след елегантен пас на Мохамед Салах, който заблуди трима защитници наведнъж. Рома продължи да играе по-добре от съперника си, но с лекота пропускаше изгодни ситуации.

В началото на втората част резервата Дуван Сапата удари греда за Удинезе при едно от редките положения за домакините. Рома често стигаше до наказателното поле на Карнезис и в 74-та минута поведе с 2:0. Страхотен гол на Алесандро Флоренци, дошъл след нова многоходова атака на "вълците".

Те пропуснаха да вкарат трети гол и накрая трябваше да треперят. Бруно Фернандеш се разписа за 1:2 в 84-та минута, но до края Удинезе така и не затрудни повече Войчех Сченсни. Рома вече има 2 точки по-малко и мач повече от втория Наполи и остава на 8 зад лидера Ювентус. Удинезе пък има само една победа в последните си 11 мача и се смъкна съвсем близо до зоната на изпадащите.

В следващия кръг "вълците" са домакини на Интер, докато Удинезе играе срещу Сасуоло като гост.