Рома си отдъхна. Kонтузиите на Де Роси и Пянич не са сериозни

Двамата бяха сменени в хода на мача със Сасуоло

Късно снощи Рома победи Сасуоло с 2:0 в драматичен първи мач от 22-ия кръг на италианската Серия "А".

"Вълците" грабнаха ценни три точки, но изглеждаше сякаш дадоха свидни жертви. Малко преди почивката принудително бе заменен капитанът Даниеле Де Роси, а четвърт час след началото на второто полувреме към скамейката потегли и Миралем Пянич.

Днес и двамата преминаха прегледи. Де Роси е с леко мускулно разтежение и най-вероятно ще бъде на разположение на старши треньора Лучано Спалети за двубоя със Сампдория в неделя. (21:45 часа, студио - 21:30 часа, bTV Action).

Босненският плеймейкър Миралем Пянич също е добре. Всъщност основният проблем при него е натрупаната умора. Пянич обаче едва ли ще получи почивка срещу Сампдория, тъй като римляните не разполагат с много опции в средата на терена. Вчера друг от титулярните полузащитници на "джалоросите" - Раджа Наинголан получи червен картон и ще трябва да изтърпи наказание.