"Рома" спечели инфарктно преди мача с ЦСКА

"Вълците" победиха "Сасуоло" в мач номер 1000 на Жозе Моуриньо

Италианският футболен гранд "Рома" постигна драматичва победа с 2:1 над "Сасуоло" в третия кръг на Серия "А". Срещата беше последна за тима преди домакинството от Лигата на конференциите срещу ЦСКА в четвъртък (16 септември).

Мачът беше под номер 1000 в кариерата на треньора на "Рома" Жозе Моуриньо. Специалния, който е бил шампион на Португалия, Англия, Испания и Италия и два пъти е печелил Шампионската лига, може да се похвали с 638 победи, 204 равенства и 158 загуби в официални срещи.

За неговия тим сблъсъкът със "Сасуоло" не премина гладко. Въпреки че "вълците" успяха да открият резултата още в 37-ата минута чрез Браян Кристанте, те трябваше да треперят до последно.

През второто полувреме Филип Джуричич от "Сасуоло" изравни.

Така се стигна до първата минута на продължението. В герой за "Рома" се превърна Стефан Ел Шаарауи, който се разписа и донесе трите точки на тима.

Съперникът на ЦСКА има пълен актив в Серия "А" след 3 мача и дели лидерската позиция с "Милан" и "Наполи".