"Сампдория" върна "Аталанта" към реалността (ВИДЕО)

Тимът от Генуа нанесе първа загуба на "бергамаските" от август насам

"Сампдория" спечели с 3-1 домакинството си на "Аталанта" и се изкачи до 6-то място в Серия А във временното класиране. Отборът от Генуа посрещна един от най-добре играещите тимове в Италия, който 7 мача поред нямаше поражение.

"Аталанта", макар и да игра без капитана си Алехандро Гомес, поведе в резултата през първото полувреме с гол на Браян Кристанте. Освен това "бергамаските" пропуснаха още няколко положения, с които да направят преднината си по-голяма срещу играещите безлично домакини.

На почивката треньорът на "Сампдория" Марко Джампаоло направи 2 промени, пускайки в игра Джанлука Капрари и Карел Линети. Именно те се оказаха ключови за бързия обрат на домакините. Дуван Сапата направи резултата 1-1 в 56-та минута след асистенция на Фабио Куалярела.

Само 3 минути по-късно Стринич центрира и Капрари вкара за 2-1. "Сампдория" ликвидира интригата в 68-та минута, когато поляка Линети отбеляза техничен гол.

Така отборът на Марко Джампаоло вече дава заявка за участие в битката за Евротурнирите, докато "Аталанта" допусна първата си загуба от август насам.