"Селта" разби "Валенсия" на "Местая" и гледа смело към 1/4 финал за Купата (ВИДЕО)

Феновете на "прилепите" настръхнаха срещу собственика Питър Лим

"Селта" разгроми "Валенсия" с 4-1 като гост в първа осминафинална среща от турнира за Купата на Краля на Испания. Галисийците се възползваха по пълноценен начин от институционалната и кадрова криза у съперника. В следствие на множество контузии в защита за "Валенсия" излязоха един тотален дебютант, един полузащитник и двама резервни бекове.

Това се отрази и още във втората минута дебютантът Хави Хименес спъна Пабло Ернандес в наказателното си поле. От дузпата Яго Аспас направи 0-1.

В 13-та минута Тео Бонгонда се възползва от лековато загубена топка пред наказателното поле, стреля и след рикошет в крака на Хименес топката влезе за втори път във вратата.

В 18-та минута дойде кошмарът за "Валенсия" стана пълен. След подаване на Бонгонда Даниел Вас вкара трети гол.

Воро, който пое "прилепите" за пети път в кариерата си след оставката на Чезаре Прандели, направи една промяна на почивката, вкарвайки халфа Солер. "Валенсия" върна един гол от дузпа, чрез Дани Парехо, но влезлият като резерва Джон Гуидети вкара за 1-4 след страхотно подаване на Бонгонда.