За историята: Северна Македония отива на европейско по футбол (ГАЛЕРИЯ)

Огромен успех за Горан Пандев и компания

Северна Македония ще играе за пръв път на европейско първенство по футбол. Воденият от Игор Ангеловски отбор победи с 1:0 Грузия в решителния плейоф, а в герой се превърна ветеранът Горан Пандев. 37-годишният нападател на "Дженоа" се разписа в 55-ата минута.

На европейското, което заради пандемията беше отложено с година и ще е през лятото на 2021 г., македонците ще са в група с Нидерландия, Украйна и Австрия.

В мача липсваха точни удари, а през по-голямата му част домакините от Грузия създаваха по-добри положения. В началото на второто полувреме капитанът Пандев се пребори за топката и вкара, след като изпревари вратаря на съперника.

Северна Македония е отборът от на-ниското ниво на УЕФА - дивизия D, който се възползва от новите правила, даващи възможност за класиране през Лигата на нациите.

По-късно тази вечер ще стана ясни и последните три тима с визи за шампионата на Стария континент. Сърбия ще спори с Шотландия, Северна Ирландия със Словакия, а Унгария с Исландия.

Именно "маджарите" прекъснаха мечтите на България за първо класиране на голям шампионат от 2004 г.