Славия и Пирин аут за Купата

Другите представители на "А" група продължават напред в турнира

Отборите на Славия и Пирин отпаднаха от турнира за Купата на България след като днес загубиха срещите си от 1/16 финалите.

В Плевен местния Спартак победи софиянци с 2:1. Домакините откриха резултата още в първата минута чрез Пламен Тенев. Манзоро реализира свирената срещу Петър Атанасов дузпа в 23-та минута и направи резултата 1:1. Победния гол за Спартак вкара Цветомир Тодоров през второто полувреме.

Несебър бе арена на другата изненда в турнира. В морския град едноименният отбор отстрани Пирин (Благоевград). Единственото попадение в срещата отбеляза Стамен Ангелов в 74-ата минута.

Пирин (Гоце Делчев) - Монтана 1:3

Верея (Стара Загора) - Банско 1:3 (след продължения, 1:1 в редовното време)

Етър (Велико Търново) - Созопол 5:6 (след дузпи, 1:1 в редовното време и продълженията)

Вихър (Строево) - Добруджа (Добрич) 5:3 (след дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията)