Бронз за Калейн на съчетанието с топка (ВИДЕО)

Катрин Тасева с четвърто място

Нов медал за България от финалите на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. След златото на обръч, Боряна Калейн грабна и бронз за съчетанието си с топка с оценка от 25,500 точки. Другата ни представителка в този финал - Катрин Тасева, остана четвърта с 24,400.

Златото е за Линой Ашрам от Израел, която получи 26,500 точки. Втора е представителката на Беларус Алина Харнаско с 25,850.

Това е трети медал за Калейн от първата Световна купа за сезона. Преди ден тя завърши на второ място в многобоя. През 2018 г. Боряна завоюва бронз за композицията с обръч в София.

Снимка: Ладислав Цветков

На Калейн ѝ предстоят още 2 финала на отделните уреди днес. Катрин Тасева ще участва във финалите на бухалки.

Ансамбълът, който спечели титлата в многобоя, ще представи отново и двете си съчетания днес във финалите.

Не пропускайте Световната купа по художествена гимнастика пряко по bTV, RING, VOYO.BG, като и на нашия сайта btvnovinite.bg.