"Вълците" разкъсаха смелите "магарета" (ВИДЕО)

"Рома" продължи наказателната си акция на "Олимпико"

"Рома" направи пълен обрат срещу гостуващия "Киево" и се доближи на 4 точки зад лидера в Серия "А" "Ювентус", който е с мач по-малко. "Вълците" се наложиха с 3:1 над "летящите магарета" и продължиха безгрешната си през този сезон серия на стадио "Олимпико".

Гостите от Верона изненадващо откриха резултата в 37-ата минута, когато Джонатан Де Гузман се разписа с летящ плонж. Римляните изравниха в добавеното време на първата част след великолепно изпълнение на пряк свободен удар на Стефан Ел Шаарауи.

Седем минути след подновяването на играта домакините вече имаха преднина. Ел Шаарауи предизвика разбъркване в наказателното поле на "Киево", от което се възползва Един Джеко. По този начин босненският национал увеличи головата си сметка на 13 шампионатни попадения. Резервата Диего Пероти оформи крайния резултат, разписвайки се от дузпа в продължението.

Отборът на Роландо Маран за първи път през настоящата кампания не успя да вземе точка, след като е открил резултата.