"Валенсия" се измъкна "сух" от Гран Канария (ВИДЕО)

"Прилепите" измъкнаха 1-1 от "Лас Палмас" и гледат с оптимизъм към реванша

"Лас Палмас" и "Валенсия" завършиха 1-1 в първи мач от осминафиналите на Купата на Краля на Испания. Двубоят в Гран Канария бе дебютен за новия треньор на островитяните Пако Хемес, а в същото време гостите бяха без своя наставник Марселино, пострадал в катастрофа преди 10 дни.

"Лас Палмас", който е последен в класирането на Примера дивисион изигра много по-силно първо полувреме и поведе в 36-та минута с гол на Джонатан Кайери.

Второто полувреме бе изиграно далеч по-активно от гостите и "Лас Палмас" трябваше предимно да се защитава. След няколко изгодни положения, в 85-та минута се стигна до изравнителния гол, вкаран от Родриго Морено.

До края Симоне Дзадза можеше и да даде победата на "прилепите", но ударът му бе блокиран. Реваншът на "Местая" е след седмица.