"Валенсия" се класира на финала за Купата на Краля (ВИДЕО)

"Прилепите" елиминираха "Бетис" и ще спорят с "Барселона" за трофея

"Валенсия" се класира на финала за Купата на Краля за първи път от 11 години насам, след като елиминира "Бетис". "Прилепите" се наложиха с 1:0 в полуфиналния реванш на "Местая" и с общ резултат 3:2 си гарантираха участие в двубоя за титлата срещу "Барселона" на 25 май.

Отборът на Марселино Гарсия Торал удържа на натиска на гостите през първото полувреме, когато се наложи вратарят Жауме Доменек да прави ефектни спасявания след удари на Хесе Родригес и Серхио Каналес. Защитникът на "Бетис" Аиса Манди също стреля опасно с глава след изпълнение на корнер.

След почивката "прилепите" заиграха по-активно и усилията им дадоха резултат в 56-ата минута, когато Родриго Морено се разписа след подаване на Кевин Гамейро.

Умореният от участието си на три фронта отбор на Кике Сетиен създаде само едно чисто голово положение в оставащото време и се сбогува с възможността да участва на първи финал от 2005-а година насам.