"Жирона" сътвори истински подвиг в Мадрид

Каталунският клуб отстрани "Атлетико" с гол в 88-а минута в зрелище, завършило 3-3

"Жирона" сензационно се класира на 1/4-финал за Купата на краля. Отборът на Еусебио Сакристан отстрани фаворита "Атлетико" след вълнуващ мач в Мадрид, завършил 3:3.

След 1:1 в първата среща, Никола Калинич даде аванс на "дюшекчиите" рано в реванша и всички сякаш се питаха просто с колко гола ще бие "Атлети". Вместо това обаче Валери Ернандес вкара технично за 1:1 към края на първата част.

В 60-ата минута на мача "Жирона" дори поведе с гол на Кристиан Стуани. Така хората на Диего Симеоне се нуждаеха от две попадения. Те обаче бързо вкараха първото чрез Анхел Кореа в 67-ата минута. Антоан Гризман взриви трибуните с гол за 3:2 в 83-ата от почти невъзможен ъгъл.

Гостите обаче намериха начин отново да изравнят. След много пасивни действия в защита на "Атлетико" Борха Гарсия заби гол за 3:3 две минути преди края.

"Жирона" се класира на 1/4-финал за първи път в историята си.