Алкарас отпадна още на старта в Париж

Загубата от Григор Димитров изглежда го разклати

Световният №2 Карлос Алкарас отпадна още на старта на тенис турнира в Париж! Испанецът допусна шокираща загуба с 0:2 сета (3:6, 4:6) от квалификанта Роман Сафиулин (Русия) за час и 39 минути на корта.

Поражението е второ поредно за Алкарас, който отстъпи с 1:2 сета (7:5, 2:6, 4:6) на Григор Димитров в осминафиналите в Шанхай в началото на миналия месец.

Алкарас повеждаше с пробив и в двете части срещу Сафиулин, но съперникът правеше рибрейк, след което излизаше напред в резултата и в крайна сметка се наложи.

В следващия кръг руснакът, за когото това е най-голямата победа в кариерата, ще се изправи срещу своя сънародник Карен Хачанов. Последният елиминира Ласло Джере (Сърбия) с 2:0 сета (6:4, 7:5) за час и 51 минути на корта.

В същия поток е и Гришо. По-късно днес - от 12:00 ч. българско време, той ще се опита да прекъсне серията от 3 поредни загуби срещу Даниил Медведев (Русия).