Пак загуба за "лъвовете", Унгария реши всичко с 3 гола до почивката (ВИДЕО)

Футболните национали допуснаха второ поражение в евроквалификациите

Второ поредно поражение за футболните национали в евроквалификациите! "Лъвовете" загубиха с 0:3 от Унгария като гости. Маджарите решиха спора още до почивката с голове на Балинт Вечей, Доминик Собослай и Мартин Адам.

България отстъпи на Унгария за 14-и път в 27-е им сблъсъка. Последният успех за "трикольорите" срещу този съперник е от 8 октомври 2005 г. - 2:0 в световна квалификация, играна в София.

Тази вечер, пред над 60 000 на Пушкаш Арена в Будапеща, домакините започнаха вихрено и поведоха още в 7', когато вратарят Даниел Наумов сбърка. Роланд Шалай стреля, българският страж се намеси неубедително, все пак спря добавката на Вили Орбан, но Вечей прати топката в мрежата зад него - 1:0.

Мощният унгарски натиск продължи и в 26' звездата на маджарите - Доминик Собослай, отбеляза от пряк свободен удар.

Шест минути преди почивката Собослай отново проби и намери Бендегюз Бола, Валентин Антов изби, Адам обаче направи резултата класически.

Малко преди почивката претенциите на домакините, че Антов е играл с ръка и трябва да бъде отсъдена дузпа, бяха отхвърлени от рефера след проверка със системата за видеоповторения (VAR).

Противникът намали темпото през втората част и нови голове не паднаха. В 55' капитанът Кирил Десподов получи разтежение и беше сменен принудително.

В края на двубоя Лоик Него беше близо до четвърто попадение, но Антов изчисти от голлинията.

Така тимът на Младен Кръстаич е дъното в групата с две загуби и голова разлика 0:4. Води Сърбия с 6 точки, пред Унгария и Черна гора с по 3, а Литва и България са без актив.

Следващият мач на "трикольорите" е на 17 юни - визита на Литва. Три дни по-късно тимът ни посреща Сърбия.

Съставите

Унгария: Денеш Дибус, Адам Ланг, Атила Салай, Вили Орбан, Бендегюз Бола (86' – Лоик Него), Адам Наги (73' – Ласло Клайнхайслер), Балинт Вечей (86' – Жолт Калмар), Милош Керкез, Доминик Собослай, Роланд Шалай (74' – Кевин Чобот), Мартин Адам (61' – Барнабаш Варга)

България: Даниел Наумов, Пламен Гълъбов, Валентин Антов, Ивайло Марков (46' – Християн Петров), Йоан Стоянов, Марин Петков, Янис Карабельов (46' – Филип Кръстев), Илия Груев-младши (86' – Станислав Шопов), Никола Илиев, Кирил Десподов (59' – Радослав Кирилов), Спас Делев (46' – Георги Русев)