Доминация: Барселона окупира трона в Испания

Каталунците отново властват в Ла Лига след 4-годишна пауза

Барселона се завърна на трона в Ла Лига след 4-годишно чакане. Селекцията на Шави триумфира в каталунското дерби, след като матира Еспаньол с 4:2 в мач от 34-ия кръг.

На стадион „Корнела-Ел Прат“ радостта на „блаугранас“ донесоха Роберт Левандовски на два пъти, Алехандро Балде и Жул Конде, които не оставиха шансове на домакините. За тях головете отбеляза Хавиер Пуадо и Хоселу. „Лос кулес“ се нуждаеха от задължителна победа, за да станат недостижими на върха в испанския елит. Каталунците доминираха през целия сезон и не оставиха съмнения, че заслужават трофея пред преследвачите си – Реал Мадрид и Атлетико Мадрид.

По този начин „блаугранас“ добавиха титла №27 в своята витрина и подгониха „Кралския клуб“, който е рекордьор с 35 корони на испанска земя. „Лос кулес“ могат да се похвалят с 85 точки във временното класиране, а момчетата на Луис Гарсия са незавидната 19-та позиция с 31.

На 20 май (събота) Барселона ще домакинства на Реал Сосиедад, доакто ден по-късно Еспаньол ще има визита на Райо Влекано.

Гостите започнаха вихрено и в 11-та минута се озоваха напред в резултата. Автор на попадението стана Роберт Левандовски, който получи сам срещу вратаря на домакините и реализира без проблеми. 9 минути по-късно „блаугранас“ удвоиха след асистенция на Педри и гол на Аллехандро Балде.

Резултатът стана класически в 40-та минута, когато Рафиня асистира на Левандовски, а той не допусна да вкара за 3:0. „Лос кулес“ продължиха да се забавляват и през второто полувреме. В 53-та минута Френки де Йонг центрира в наказателното поле и Жул Кунде се възползва за 4:0.

В 74-минута домакините върнаха един гол чрез Хавиер Пуадо. В добавеното време Хоселу също се разписа, но за да оформи крайния резултат.