Ансамбълът се реваншира със злато за петте обръча

Момичетата на Весела Димитрова ще изиграят още една композиция днес

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели злато за съчетанието си с 5 обръча на Световната купа в София.

След като в петък (8 април) момичетата на Весела Димитрова допуснаха доста грешки и останаха с четвърта оценка, този път те заслужиха 28,600 точки. Това им осигури първото място в надпреварата с обръчи.

Въпреки че и този път имаше известни неточности в изиграването, българките изпълниха най-сложното съчетание и се наредиха първи. След себе си те оставиха ансамблите на Япония (25,350 точки) и Франция (24,100 точки).

Снимка: Ладислав Цветков

За новия ансамбъл, който трябва да наследи олимпийските шампионки, Световната купа в София е първо състезание. До момента те играха съчетанията си само демонстративно.

По-късно през деня ансамбълът ще изиграе и съчетанието си с 2 топки и 3 ленти.

До момента България има 5 златни медала и 1 бронзов от Световната купа в София. Вчера (9 април) в многобоя триумфираха ансамбъла и Боряна Калейн, а Стилияна Николова остава трета. До момента на финалите на отделните уреди Калейн спечели златото с обръч и топка.

Всички съчетания може да гледате пряко по bTV, RING, VOYO.BG и на сайта btvsport.bg.