Безгрешна Боряна Калейн оглави класирането в многобоя

Стилияна Николова е трета след трите потока

Анна Недкова, БФХГ

Боряна Калейн не допусна грешка в първия ден на надпреварата в многобоя за Световната купа в София и след първите три потока оглави класирането в многобоя при индивидуалните гимнастички.

Днес (8 април) момичетата играят в "Арена Армеец" с топки и обръчи. Надпреварата ще продължи до 10 април, като може да гледате всички съчетания пряко по спортната телевизия на България RING, на платформата VOYO.BG, както и на сайта ни btvsport.bg.

Калейн се представи първо с топка, като получи висока оценка за съчетанието си - 31,150 точки. За разлика от миналата седмица по време на турнира "Купа София", този път тя игра без да допуска неточности и показа в пълен блясък новата си композиция.

Така беше и в съчетанието с обръч. За него Калейн получи оценка от 32,950 точки. С обща оценка от 64,100 точки тя се нареди на първо място преди последния четвърти поток.

Другата родна представителка в индивидуалната надпревара на Световната купа в София - Стилияна Николова, е трета във временното класиране. Тя допусна уред извън килима при съчетанието с топка, което намали оценката ѝ на 27,650 точки.

За композицията с обръч Николова беше безгрешна. Шампионката в многобоя на "Купа София" успя да се събере и да заслужи оценка от 32,000 точки.

Общият ѝ сбор е 59,650 точки.

Втора в класирането е италианката София Рафаели с общ сбор 62,050 точки (31,300 за съчетанието с обръч и 30,750 точки за това с топка).

Класирането след първите два уреда ще стане ясно след изиграването на съчетанията с топка и обръч и на четвъртата група гимнастички. Утре (9 април) предстои да бъде определена шампионка в многобоя след представянето на композициите с бухалки и лента.

По-късно днес (8 април) ансамбълът на България ще изиграе за първи път в състезателна обстановка композицията си с 5 обръча.

Всички съчетания от Световната купа в София може да гледате пряко по RING, VOYO.BG и на нашия сайт btvsport.bg. В неделя финалите на отделните уреди ще бъдат излъчени и пряко по bTV.