Боряна Калейн завоюва злато на обръч на Световната купа

Българката изигра безгрешно първото си съчетание за деня

Боряна Калейн спечели златния медал за съчетанието си с обръч на световната купа по художествена гимнастика в София. В третия ден на надпреварата в "Арена Армеец" тя изигра композицията си без грешка.

За изпълнението Калейн заслужи оценка от 32,100 точки. Това ѝ осигури първо място сред конкурентките ѝ.

За българката това е втори златен медал от една от най-важните надпревари през сезона. Тя триумфира в многобоя вчера (9 април).

След Калейн се наредиха италианката София Рафаели (30,300 точки) и французойката Маел Мийе (29,000 точки).

Другата българска представителка във финала на обръч - бронзовата медалистка в многобоя Стилияна Николова, допусна грешки и остана осма в класирането.

За Калейн предстоят още 3 финала на отделните уреди, докато Николова ще играе с бухалки и лента.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

Ансамбълът, който също спечели надпреварата в многобоя вчера (9 април), ще представи и двете си съчетания.

Всички съчетания може да гледате пряко по bTV, RING, VOYO.BG и на сайта btvsport.bg.