Стилияна златна и в Баку! (ВИДЕО)

Ансамбълът се класира на шесто място в многобоя

Стилияна Николова продължава да преподава в Световната купа. 17-годишната ни гимнастичка, родена в Кайро, спечели многобоя в Баку с актив от 133.800 (35.650 на обръч, 31.050 на топка, 33.650 на бухалки и 33.450 на лента) и заслужено грабна шампионската титла.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

Това е втора титла в многобоя на Световна купа за Николова след златото и на родна земя в началото на април.

Другата ни представителка Ева Брезалиева също показа класа и се окичи с бронз - 126.300 (33.900 на обръч, 31.800 на топка, 30.550 на бухалки и 30.050 на лента).

Това е първо отличие от многобой за Брезалиева на състезание от такъв ранг.

Сребърният медал е за София Рафаели (Ит). Възпитаничката на Жулиета Канталупи събра общ сбор от 129.700 (34.400 на обръч, 33.150 на топка, 33.350 на бухалки и 28.800 на лента).

"Стилияна става все по-силна и уверена, а Ева прави много, много важен пробив в световната гимнастика! За утре имаме 8 от 8 финала. Браво, момичета! Браво на треньорите и на целия български щаб!", написа щастливата Илиана Раева на страницата си във Facebook.

Ансамбълът на България се класира на шесто място в многобоя. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова получиха оценка от 30.450 точки, от които 16.300 за трудност, за композицията си с две топки и с три ленти и с общ резултат от 61.700 точки заеха шеста позиция. Утре (неделя) българките ще играят на два финала.