15 поред! Юве отново превзе върха (ВИДЕО)

Ювентус излезе на първото място в италианската Серия А след драматична победа над Наполи с 1:0. На стадиона в Торино се срещнаха лидерът в класирането и шампионът в последните 4 сезона, който имаше 12 точки изоставане, макар и да бе натрупал 14 поредни победи.

Срещата се превърна в едно грандиозно тактическо надлъгване, в което нито един от двата тима не поемаше излишни рискове. Положенията пред двете врати почти липсваха, а играчите и на Юве и на Наполи изразходваха страшно много усилия да се защитават по целия терен.

Герой за Ювентус стана Симоне Дзадза, който отбеляза победния гол в 88-та минута. Нападателят се бе появил в игра като резерва на Алваро Мората 30 минути по-рано. Дзадза се възползва от подаване на Патрис Евра и от рикошет в крак на защитник при удара му към вратата и изненада Хосе Рейна.

Победата на Ювентус прекрати серията на Наполи от осем успеха и измести отбора на Маурицио Сари от първото място.