44 години по-късно: "Анже" победи "Рен" като гост

"Червено-черните" с първа загуба в Лига 1 за сезона

"Анже" поднесе голямата изненада на старта на 8-ия кръг на френската Лига 1. Тимът победи фаворита "Рен" с 2:1 при това като гост. Това беше първи успех за "Анже" срещу "червено-черните" от 18 мача насам, както и първи като гост на този тим от 44 години.

Футболистите на "Рен" не се предадоха "без бой", но в крайна сметка допуснаха обрат и инкасираха първа загуба в първенството за сезон 2020/2021.

"Червено-черните" поведоха в резултата в 18-ата минута чрез Адриен Уну. След този гол настъпи спокойствие в редиците на домакините, което беше наказано.

Само 9 минути по-късно Софиан Буфал изравни.

"Анже" постигна пълен обрат през второто полувреме. В 57-ата минута точен беше Анджело Фулджини.

"Рен" е на трето място във временното класиране, докато победителите се изкачват на 6-ата позиция.

На 24 октомври, от 22:00 ч., пряко по RING може да гледате мача "Пари Сен Жермен" -  "Дижон".