"Аталанта" продължава да мечтае за Европа и след мача със "Сампдория" (ВИДЕО)

Тимът от Бергамо започна с двама 17-годишни дебютанти като титуляри

"Аталанта" победи "Сампдория" с 1-0 и продължава да мечтае за класиране за евротурнирите. Отборът от Бергамо записа 12-та победа от началото на шампионата и вече е 6-ти в класирането, на точка зад 5-ия "Интер" и на 2 зад 4-ия "Лацио".

Герой за отбора на Джан Пиеро Гасперини отново бе Алехандро Гомес, който вкара победния гол от дузпа в 55-та минута. Само няколко секунди по-рано Гомес видя как ударът му от воле е виртуозно спасен от вратаря на гостите Пуджони.

Най-доброто положение за изравнителен гол за "Сампдория" бе пропуснато двайсетина минути преди края от Патрик Шик. В състава на "Аталанта" личаха имената на двама 17-годишни тотални дебютанти: защитникът Алесандро Бастони и халфът Филипо Мелегони. Вторият игра само първото полувреме, но бранителят Бастони остана цял мач и остави прекрасни впечатления с изявите си срещу опитните нападатели Фабио Куалярела и Луис Муриел.

Това бе 6-ти пореден мач без победа в Серия А за "Сампдория", който остава на 15-то място в класирането.