"Атлетико" е с единия крак на полуфинал за Купата (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" не срещнаха затруднения с "Ейбар"

"Атлетико" (Мадрид) може да се чувства полуфиналист в турнира за Купата на Краля на Испания. Столичният отбор победи "Ейбар" с 3-0 в първа 1/4 финална среща от турнира.

Диего Симеоне бе пуснал стойностен състав срещу баския си съперник и това даде своя резултат. "Атлетико" поведе в 28-та минута с гол на Антоан Гризман, който се възползва от груба грешка на вратаря на "Ейбар" Йоел. Няколко минути по-рано пък попадение във вратата на гостите бе правилно отменено заради засада.

През втората част доминацията на "Атлетико" продължи. Хубав пробив на Яник Ферейра Караско след час игра не успя да завърши с добър удар, но на точното място се оказа Анхел Кореа, който заби топката в мрежата.

Кевин Гамейро вкара зрелищен трети гол, след три последователни докосвания с глава на футболистите на "Атлетико". Реваншът на стадиона на "Ейбар" е следващата седмица.