България е на осминафинал на Евроволей след труден успех над Беларус

Германия или Франция на пътя на "лъвовете"

eurovolley.cev.eu

Мъжкият национален отбор на България се класира за осминафиналната фаза на Евроволей, след като записа измъчен успех с 3:1 (25:13, 25:18, 24:26, 25:22) над Беларус в мач от група 2 на турнира, игран в Острава (Чехия).

Така тимът ни временно заема третото място, но може да бъде изместен от четвъртия Чехия. По-късно тази вечер домакините се изправят срещу вече осигурилия си първата позиция отбор на Италия. Ако класирането в нашата група остане непроменено, "трикольорите" ще се изправят срещу Германия, в противен случай следва сблъсък с Франция.

Снимка: eurovolley.cev.eu

Първият гейм днес започна отлично за Беларус, чийто тим взе аванс, който "лъвовете" стопиха до 7:7. Оттам нататък селекцията на Силвано Пранди пое инициативата и не остави шанс на съперника, затваряйки частта с 25:13.

През втория гейм България поддържаше преднина от 4-5 точки, която увеличи в края за 25:18.

Третата част също не стартира добре за "лъвовете" и те изоставаха, преди да стигнат до равенство 8:8. "Трикольорите" дръпнаха при 17:14, но се отпуснаха, беларусите направиха 18:18, поведоха с две точки и запазиха този аванс, за да намалят изоставането си на 1:2 гейма.

България спечели първата точка в четвъртия гейм, обаче последва обрат и Беларус поведе със 7:4. "Лъвовете" изравниха при 12:12, последваха няколко смени на водачеството. Тимът ни все пак показа по-здрави нерви в заключителните моменти и сложи точка на спора при 25:22.

Стартовите състави

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро

Беларус: Алексей Кураш, Радион Мискевич, Владислав Давискиба, Артьом Маско, Иля Буров, Вадим Пранко - Максим Буджюкин-либеро