България с тежка първа загуба на Евроволей

"Лъвовете" отстъпиха с 1:3 гейма на Италия

eurovolley.cev.eu

Първа загуба за мъжкия национален отбор на Евроволей! Тимът на Силвано Пранди отстъпи с 1:3 гейма (19:25, 18:25, 25:17, 12:25) на Италия в мач от груповата фаза на турнира.

За "лъвовете" двубоят бе трети от надпреварата в Острава (Чехия), където до днес имаха два успеха - с 3:0 срещу Черна гора и 3:2 над домакините.

Снимка: eurovolley.cev.eu

Срещу "адзурите" отборът ни загуби първите два гейма, но внесе някои корекции в играта си в третата част, в която натрупа солиден ранен аванс, запази го и успя да се наложи.

В четвъртия гейм обаче от добрите изяви на нашия тим нямаше помен и италианците затвориха двубоя след разгромното 25:12.

Най-резултатен за "лъвовете" бе Цветан Соколов с 15 точки, а Тодор Скримов реализира 9.

Утре е следващият мач на България - срещу сребърните медалисти от миналото европейско първенство Словения.

Съставите

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Колев - Владислав Иванов-либеро (Аспарух Аспарухов, Стефан Чавдаров, Гордан Люцканов, Велизар Чернокожев)

Италия: Симоне Джанели, Джулио Пинали, Алесандро Микелето, Даниеле Лавия, Джанлука Галаси, Симоне Анцани - Фабио Балазо-либеро (Рикардо Сбертоли, Юрий Романо)