Белгия - Италия е украшението в четвъртфиналите на Евро 2020

Вижте всички предстоящи сблъсъци

Вече са ясни всички четвъртфиналисти на Евро 2020! Тази вечер финалната осмица бе допълнена от Англия, чийто тим победи с 2:0 вечния си съперник Германия, слагайки край на 55-годишна прокоба, и Украйна, която се класира благодарение на гол в 121-ата минута, изхвърлил Швеция от турнира.

Преди тях място сред най-добрите осем на Стария континент си осигуриха последователно Дания, Италия, Чехия, Белгия, Испания и Швейцария.

Най-вълнуващ изглежда мегасблъсъкът между Италия и Белгия в Мюнхен на 2 юли, но със сигурност предстои драма и в останалите четвъртфинални битки.

Задачата пред отбора на Швейцария, който взе скалпа на световния шампион Франция, отново ще бъде сложна - мач с Испания на 2 юли в Санкт Петербург.

Дания и Чехия ще играят в Баку на 3 юли, когато Англия продължава похода си към европейската титла с двубой срещу аутсайдера Украйна на "Уембли" в Лондон.