Бензема пропусна дузпа при завръщането си в тима на Франция

"Петлите" загряха за мача с България с победа 3:0 над Уелс

Пропусната дузпа беляза завръщането на Карим Бензема в националния отбор по футбол на Франция. Асът на "Реал" Мадрид облече фланелката на "петлите" за първи път от 2015 г. насам. Той получи повиквателна за участие в европейското първенство и контролите преди него, въпреки че преди 6 години се забърка в скандал заедно със съотборника си Матийо Валбуена. Тогава Бензема бе обвинен, че е изнудвал другия футболист със запис с интимно съдържание.

Бензема направи повторния си дебют в контролата на Франция срещу Уелс, завършил с победа за неговия тим с 3:0. Той започна като титуляр, а в средата на първото полувреме не успя да отбележи от наказателен удар за игра с ръка в наказателното поле, довел до изгонването на Неко Уилямс от Уелс.

Иначе головете в мача вкараха "обичайните заподозрени" в тима на Франция. Килиан Мбапе откри резултата в 35-ата минута, Антоан Гризман удвои в 48-ата минута, а Осман Дембеле оформи крайното 3:0 11 минути преди края на редовното време.

Следващият контролен мач на Франция е срещу България на 8 юни в Париж.