"Бордо" наказа "Рен"

Жирондинци с минимална победа в откриващия мач от 11-ия кръг на Лига 1

Twitter

Отборът на "Рен" загуби с 0:1 от тима на "Бордо" в откриващия мач от 11-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение бе отбелязано от звездата на жирондинци Хатем Бен Арфа.

Двубоят вървеше равностойно до 30-ата минута, а седем по-късно Самуел Калу комбинира с Хатем Бен Арфа, който задържа добре топката, освободи си пространство и с удар от границата на наказателното поле се разписа във вратата на Алфред Гомис.

Снимка: Twitter

Домакините бяха близо до изравняването на резултата в 43-ата минута, когато Ромейн Дел Кастаийо овладя добре в половината на гостите и стреля от дистанция, но топката се отби от напречната греда на Беноа Костил.

С тази победа "Бордо" се изкачи до 11-ата позиция в класирането с 15 точки. "Рен" пък остава на четвъртата позиция с 18 пункта.