Бразилия удари Германия в Йокохама, Ричарлисон с хеттрик

Четвърти съдия на дербито бе Георги Кабаков

Бразилия победи Германия с 4:2 в дългоочаквания сблъсък от група 4 на олимпийския футболен турнир. В двубоя, игран в Йокохама, четвърти съдия беше Георги Кабаков.

"Селесао" бе неудържим преди почивката. Тимът на Андре Жардин поведе още в 7' чрез Ричарлисон. Четвърт час по-късно играчът на английския "Евертън" удвои аванса на своите, в 30' оформи и хеттрика си.

Бразилците можеха да се оттеглят на почивката с аванс от 4:0, но Матеус Куня пропусна да се разпише от дузпа след добра намеса на германския страж Флориан Мюлер.

Бундестимът намали на 1:3 в 57', когато вкара Надим Амири. Само 6 минути по-късно обаче германците останаха с 10 души заради втори жълт картон на Максимилиан Арнолд.

Въпреки това селекцията на Щефан Кунц върна още едно попадение чрез резервата Рагнар Ахе в 83', преди Паулиньо да оформи крайния резултат в добавеното време.

Така Бразилия поведе в групата, а на второ място е Кот д'Ивоар, който спечели с 2:1 срещу Саудитска Арабия.