Четири гола за "Атлетико" Мадрид в повторния дебют на Диего Коста

"Дюшекчийте" направиха протоколен реванша срещу третодивизионния "Леида"

"Атлетико" Мадрид наниза 4 гола при гостуването си на третодивизионния "Леида" в първи мач от 1/8-финалите за Купата на Краля. Домакините стартираха силно и надъхано, но Агудо пропусна на няколко пъти.

Постепенно гостите взеха инициативата и в 33-та минута откриха резултата чрез своя капитан Диего Годин. Само 4 минути по-късно пък Фернандо Торес покачи на 2:0, въпреки че беше в положение на засада.

След почивката в игра се появи Диего Коста, който направи повторен дебют за тима от Мадрид. Дебют пък направи и новото попълнение от "Севиля" Витоло. Само няколко минути, след като се появи в игра, Коста реализира и направи резултата класически.

В 91-та минута пък Трийес от домакините получи втори жълт картон и съотвевтно червен и остави отбора си с човек по-малко. При изпълнението на фаула Грийзман стреля, топката се отклони в главата на Радулович и влезе в мрежата на Оливерос за четвърти път.

Така "Атлетико" направи напълно протоколен реванша в Мадрид след седмица.