Походът продължава! Дания е на европейски полуфинал за трети път

"Червеният динамит" победи Чехия с 2:1

Походът на Дания на европейското първенство по футбол продължава! "Червеният динамит" се класира за полуфиналите след успех с 2:1 срещу Чехия.

Така скандинавците сложиха край на мечтата на съперника за първи полуфинал от 17 години. За Дания попадането сред най-добрите четири на Стария континент е трето. Тимът постигна същото и на шампионата през 1984 г., както и през 1992 г., когато триумфира.

Тази вечер, на олимпийския стадион в Баку, Дания поведе още в 5' с попадение на Томас Дилейни, преди Каспер Долберг да удвои в 42'.

Единственият гол за чехите бе дело на Патрик Шик малко след началото на втората част. До края селекцията на Ярослав Шилхави опита всичко, но не успя да стигне до продължения.

На 7 юни (сряда), на "Уембли" в Лондон, Дания ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Англия и Украйна, които се срещат в късния мач тази вечер - последен от четвъртфиналната фаза на турнира.