Добър аванс за "Алавес" преди реванша с "Алкоркон" (ВИДЕО)

Головете на Ибай Гомес решиха нещата

С доста търпение трябваше да се въоръжат зрителите на скучноватия първи четвъртфинален мач за Купата на краля между втородивизионния "Алкоркон" и елитния "Алавес" докато се стигне до емоционалните и динамични последни 5 минути на срещата.

В действията и на двата тима имаше доста брак цели 88 минути в мача. Тогава треньорът на гостите Маурисио Пелегрино реши да пусне в игра Ибай Гомес и той му се отблагодари за доверието, откривайки резултата само минута след стъпването си на терена.

Това шокира домакините, а техният футболист Белвис получи червен картон след като ритна без топка играч на съперника.

В третата минута от добавеното време на мача Ибай Гомес вкара гол от пряк свободен удар и оформи крайното: "Алкоркон" - "Алавес" 0:2. Така отборът в синьо-бял екип си осигури чудесна преднина преди реванша, на който е домакин.