Две български финалистки при девойките на турнира за Купа "София"

Финалите на отделните уреди може да гледате пряко по RING, на сайта btvnovinite.bg и на платформата VOYO.BG във вторник

БФХГ

България ще има две финалистки на отделните уреди в надпреварата по художествена гимнастика за Купа "София" - Никол Тодорова и Виктория Георгиева. Това стана ясно, след като всички представителки изиграха съчетанията си и беше оформено крайното класиране в многобоя.

Най-добре от родните гимнастички се представи Никол Тодорова. Въпреки че няма навършени 13 години, тя се представи достойно и зае 10-то място в многобоя. Възпитаничката на Николай Боев и треньорката на националния тим-индивидуално Райна Тошева, получи обща оценка 71,100 точки (17,950 точки на обръч, 20,150 на топка, 18,850 на бухалки и 14,150 на лента).

Снимка: БФХГ

Така тя си осигури участие във финалите на обръч и топка.

Виктория Георгиева пък се класира сред най-добрите 8 на бухалки с резултат 19,350 точки.

Дара Стоянова завърши на 17-о място в многобоя със сбор от 68,450 точки. Извън класирането са Моника Младенова с 66,200 точки, Ивон Бошкилова с 65,900, Виктория Георгиева с 60,750, Жана Пенчева с 55,950 и Виктория Пенева с 55,600 точки.

Победителка в многобоя стана представителката на Полша Лиляна Левинска със сбор 81,700 точки. Втора е Анна Попова (Русия) със 78,550 , а бронзовото отличие спечели италианката Аличе Талиели със 78,400 точки.

По регламент на турнира в класирането всяка страна може да има 2 представителки, а във финалите на отделните уреди - по една на всеки уред.

По-рано през деня българският ансамбъл-девойки спечели бронза в многобоя и се класира за двата финала.

Финалите на отделните уреди за индивидуалните представителки и ансамблите са на 6 април (вторник) и ще бъдат излъчени пряко по RING, на сайта btvnovinite.bg и на платформата VOYO.BG.