След ужаса с Ериксен: Финландия дебютира с победа срещу Дания

"Суоми" поднесе първата изненада на Евро 2020

Паметен дебют за Финландия на европейски финали. "Суоми" поднесе първата изненада на Евро 2020, побеждавайки с 1:0 домакина Дания.

Срещата на "Паркен" бе спряна в края на първото полувреме, след като звездата на "червения динамит" Кристиан Ериксен се свлече на земята. Около 15 минути лекарите се бореха за живота му на терена, а след това бе изнесен с линейка и впоследствие откаран в болница. Твърди се, че е получил сърдечен удар.

Падането на Ериксен силно притесни двата тима, а главният съдия Антъни Тейлър реагира моментално, прекъсвайки двубоя.

Капитанът на Дания Симон Кяер пък направи всичко възможно съотборникът му да не си глътне езика.

След известно прекъсване, от УЕФА обявиха, че състоянието на Ериксен вече е стабилно и той ще остане в болница под наблюдение.

След среща между представители на двете федерации бе решено мачът да бъде подновен, като именно футболистите на Дания и Финландия са настояли двубоят да се доиграе.

Мачът бе подновен около един час след неговото спиране, а феновете на "Паркен" посрещнаха двата тима с аплодисменти.

В 60-ата минута Финландия поведе с 1:0 след гол на Йоел Похянпало, а в 74-ата вратарят на "Суоми" Лукас Храдецки се превърна в герой, след като спаси дузпа, изпълнена от Пиер-Емил Хьойберг.