"Сампдория" победи "Интер" и сериозно разклати стола на Франк де Бур

Фабио Куалярела отбеляза единствения гол в 44-ата минута

"Сампдория" победи с 1:0 "Интер" в мач от 11-я кръг на Серия А. Голът на "Луиджи Ферарис" падна в 44-ата минута, а негов автор бе бившият нападател на "Ювентус" Фабио Куалярела.

Това е четвърто поражение в последните 5 мача за "нерадзурите", което поставя под въпрос бъдещето на наставника на тима Франк де Бур.

Срещата започна отлично за домакините, които създадоха две отлични възможности, но последователно Фабио Куалярела и Луис Муриел пропуснаха да вкарат на "Интер".

"Нерадзурите" се стреснаха и в 16-ата минута Антонио Кандрева се освободи на чиста позиция и стреля, но не успя да вкара.

След половин час игра отново"Сампдория" бе по-близо до гола, но Едгар Барето уцели гредата.

В 44-ата минута Карол Линети асистира на Фабио Куалярела и той вкара за 1:0.

През втората част "нерадзурите" имаха доста възможности да изравнят, но Икарди и Едер пропуснаха да вкарат.

"Интер" вече е на 12-а позиция във временното класиране, а "Сампдория" измести днешния си съперник от заеманото до момента от него 11-о място.