Интер победи Удинизе в мач с два червени картона

Getty Images/Guliver Photos

Oтборът на Интер победи като гост Удинезе с 2:1 в мач от 33-ия кръг на италианското футболно първенство. Гостите от Милано дълго време бяха с числено предимство, тъй като двама футболисти на домакините получиха червени картони- Маурицио Домици в края на първото полувреме и Емануел Баду в началото на втората част. Мауро Икарди откри резултата в 48-та минута, а две по-късно Антонио ди Натале изравни. В 65-та минута Лукас Подолски отбеляза втория гол за Интер на „Стадио Фриули”.

Антонио ди Натале отбеляза 205-ия си гол за първенство, като по този начин изравни Роберто Баджо и двамата заемат шестото място в класиция за най-добрите реализатори в историята на Серия А.

В класирането „нерадзурите” заемат седма позиция с 48 точки, а Удинезе е 13-и с 38.