Интер пречупи Фрозиноне и продължава да мечтае за Шампионска лига (ВИДЕО)

Александър Тонев не попадна в групата на домакините за мача

Александър Тонев остана извън групата на Фрозиноне при загубата от Интер в мач от 32-я кръг на италианската Серия "А". Миланският гранд спечели с 1:0 и запази шансове за третото място, даващо право на участие в Шампионска лига.

Интер победи много трудно Фрозиноне като гост на "Стадио Комунале Матуза". Фрозиноне се държа равностойно на съперника през първото полувреме и го ограничи само до 2 положения.

Биабиани стреля в аут в началото, но далеч по-фрапантен бе пропускът на Иван Перишич в 40-тата минута на мача. След почивката картината не се промени особено. Фрозиноне обаче започна да напада далеч по-опасно и след един сериозен пропуск Лука Паганини уцели греда. Малко по-късно от свободен удар и Даниел Павлович тресна гредата.

И точно тогава Интер нанесе своя удар. Мауро Икарди оползотвори центриране отляво и вкара 50-ия си гол с екипа на отбора.

6 минути по-късно Бланшар от Фрозиноне бе изгонен, но и с човек по-малко домакините можеха да вкарат изравнителен гол чрез Даниеле Чофани.

Интер все пак спечели и изпревари Фиорентина на 4-то място в класирането. Виолетовите обаче играят своя мач утре.