"Интер" си тръгна с три точки от негостоприемна Сардиния

"Нерадзурите" победиха "Каляри" с 3:1 и оглавиха Серия "А"

"Интер" се наложи с 3:1 над "Каляри" като гост в среща от 14-ия кръг на италианската Серия "А".

Успехът на негостоприемния "Стадио Ис Арена" изстреля гранда от Милано на върха в Калчото. Тимът на Лучано Спалети събра 36 точки, с една повече от "Наполи", който утре гостува на "Удинезе" и има шанс да си върне лидерската позиция.

Тази вечер в Сардиния Мауро Икарди се възползва от пас на Иван Перишич и в 29-тата минута даде аванс на "нерадзурите". За аржентинеца това бе гол №14 през настоящата кампания.

До края на полувремето отново "Интер" имаше по-добри положения, но Икарди направи пропуски.

Гостите имаха превъзходство и в началото на втората част. Логично в 54-ата минута резервата Марцело Брозович завърши една контратака и покачи на 2:0.

"Каляри" се активизира след като "Интер" удвои аванса си. Сардинци намали в 70-ата минута, когато точен беше Леонардо Паволети.

Впоследствие домакините тръгнаха смело напред, но "Интер" ги пречупи с нов гол след контра. Негов автор стана обичайният заподозрян - Мауро Икарди. По този начин "нерадзурите" се поздравиха със заслужени три точки.

Състави

"Каляри": Рафаел, Романя, Чепители, Андреоли, Фараго, Йонита, Чигарини, Барела, Падоин, Паволети, Жоао Педро

"Интер": Ханданович, Д’Амброзио, Скриняр, Миранда, Сантон, Весино, Галярдини, Кандрева, Борха Валеро, Перишич, Икарди