"Интер" свали "Наполи" от върха

Мауро Икарди отново блести при 3:2 над "Сампдория"

"Интер" излезе начело в Серия А, след като свали "Наполи" от върха поне за 24 часа. "Нерадзурите" победиха "Сампдория" с 3:2 на "Джузепе Меаца" в първи мач от 10-ия кръг, а над всички на терена отново бе Мауро Икарди.

Авансът на "Интер" е съвсем крехък - само една точка. "Наполи" гостува утре на "Дженоа" и може отново да поведе в класирането.

Домакините откриха в 18-ата минута с попадение на бранителя Милан Скриняр. След това на сцената излезе Икарди. Капитанът удвои в 32-ата минута с удар от въздуха, а малко след почивката направи резултата класически след чудесна флангова атака и подаване на Перишич.

"Сампдория" отказа да се предаде и най-напред резервата Давид Ковницки вкара от малък ъгъл, а 5 минути преди края Ханданович намали до 2:3. Щурмът на гостите обаче така и не доведе до изравнително попадение.