"Интер" удържа "Юве" и остава на върха в Серия "А" (ГАЛЕРИЯ)

"Бианконерите" доминираха, но сблъсъкът в Торино завърши без голове

"Ювентус" и "Интер" завършиха наравно 0:0 в дербито от 16-ия кръг в италианската Серия "А".

В Торино шампионите доминираха, но направиха куп пропуски и не успяха да пробият сгъстената отбрана на гостите.

През първото полувреме "Интер" не отправи нито един точен удар към вратата на Войчех Шчесни. Това се случва на "нерадзурите" за пръв път от месец май 2014 г. насам, когато те правят същото в дербито с "Милан".

Тази вечер контрастът беше пълен и "Юве" атакуваше, а за стража на гостите Самир Ханданович нямаше дори миг спокойствие. Най-добрият шанс се откри пред Марио Манджукич. В 9-ата минута хърватският нападател отправи удар с глава, но Жоао Миранда изби топката от голлинията.

Малко преди почивката отново Манджукич засече с глава брилянтно центриране на Хуан Куадрадо. Този път обаче напречната греда спаси "Интер".

След паузата съотношението на силите не се промени. "Старата госпожа" натискаше, а "нерадзурите" се бранеха смело. Когато защитата на "Интер" се пропукваше, вратарят Ханданович успяваше да се намеси. Словенецът отрази блестящо силен удар на Квадво Асамоа в 71-ата минута. Това бе и най-сериозната голова възможност, открила се пред шампионите през втората част.

Така "нерадзурите" запазват първата си позиция в Калчото с актив от 40 точки, две повече от "бианконерите". Третият "Наполи" обаче също е с 38 пункта, а утре посреща "Фиорентина". Четворката допълва "Рома" с 34 точки и два мача по-малко.