Историческо постижение за "Леганес". Мадридчани стигнаха до 1/4-финал за Купата (ВИДЕО)

"Виляреал" спечели реванша с 2-1, но това не стигна

"Леганес" се класира за първи път в историята си на 1/4-финал в турнира за Купата на Краля на Испания. Скромният тим от мадридското предградие бе спечелил с 1-0 първия мач и, макар и да загуби с 1-2 реванша, с гола на чужд терен продължава напред.

"Виляреал" започна много активно мача, но натискът в началото се оказа безрезултатен. В 31-та минута "Леганес" направи първата си контра, която доведе до много красив гол на Набил Ел Жар.

Домакините бяха близо до изравнителен гол още преди почивката, но страхотната игра на вратаря Нерео Чампан предотврати това. Стражът на гостите нямаше какво да направи в 49-та минута, когато Дани Раба го разстреля отблизо за 1-1.

Последва масиран натиск на "жълтите" и още няколко блестящи спасявания на Чампан. В 89-та минута резервата Денис Черишев вкара втори гол за домакините и те усетиха надежда, че могат да продължат. В оставащите минути от продължението обаче нов гол не падна и "Леганес" отива сред най-добрите 8 за Купата.