"Юве" с късен обрат срещу "Интер", съдията пак в центъра на вниманието (ВИДЕО)

3:2 за "бианконерите", "нерадзурите" с 10 човека от 18-ата минута

"Ювентус" победи драматично "Интер" с 3:2 като гост в Дерби Д'Италия от 35-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Джузепе Меаца" в Милано обаче беше изпълнен със спорни отсъждания на рефера Даниеле Орсато.

Шампионите поведоха в 13-ата минута, когато Дъглас Коста се измъкна от защитата на "Интер" и преодоля Самир Ханданович. Само две минути по-късно Матиас Весино от състава на домакините получи жълт картон, след като настъпи Марио Манджукич. Реферът Орсато обаче реши да изгледа повторение на ситуацията и в крайна сметка показа директен червен картон на играча. Решението му вбеси тифозите на "нерадзурите".

В 27-ата минута домакините искаха численото равенство да бъде възстановено, но Орсато не вдигна втори жълт картон на Миралем Пянич за фаул срещу Рафиня Алкантара.

Блес Матюиди вкара втори гол за "Юве" в добавеното време на първата част, но той беше отменен заради засада при подаването на Сами Кедира.

Второто полувреме започна с изравнително попадение на Мауро Икарди, който беше оставен непокрит при едно центриране от пряк свободен удар на Жоао Кансело, и с глава прати топката в мрежата зад Джанлуиджи Буфон.

Въпреки че бе с човек по-малко, "Интер" пресираше високо и затрудняваше много тима на Масимилиано Алегри. В 57-ата минута Даниеле Орсато отново спести втори жълт картон на Миралем Пянич. Всички играчи на домакините протестираха бурно, но реферът не промени решението.

В 63-ата минута Гонсало Игуаин направи фрапантен пропуск. Ел Пипита беше изведен сам срещу вратаря, преодоля го, но ... прати топката в аут.

Две минути по-късно "Интер" направи пълен обрат. Иван Перишич центрира, получи се рикошет в Марио Манджукич, а след това Андреа Бардзали си отбеляза автогол.

"Бианконерите" реагираха и притиснаха съперника. "Юве" обаче не създаваше чисти положения, а контраатаките на "Интер" бяха опасни. При една такава Мауро Икарди беше на сантиметри от второто си попадение в мача.

В 85-ата минута аржентинецът бе заменен от Давиде Сантон и не скри недоволството си от треньора Лучано Спалети.

В 87-ата минута именно Сантон изпусна Хуан Куадрадо, колумбиецът центрира остро, топката рикошира в Милан Шкриняр и влетя в мрежата - 2:2.

Малко по-късно "Ювентус" нанесе съкрушителен удар на домакините. Отново влезлият като резерва Сантон сбърка, изпускайки този път Игуаин, а аржентинецът вкара с глава от около 3 метра.

Така "Ювентус" отново има аванс от 4 точки пред втория "Наполи", който утре гостува на "Фиорентина" (19:00 ч., RING) в своя мач от кръга.

Съставите

"Интер" (4-2-3-1): Самир Ханданович, Жоао Кансело, Жоао Миранда, Милан Шкриняр, Данило Д'Амброзио, Матиас Весино, Марцело Брозович, Рафиня Алкантара, Антонио Кандрева, Иван Перишич, Мауро Икарди

"Ювентус" (4-3-3): Джанлуиджи Буфон, Хуан Куадрадо, Андреа Бардзали, Даниеле Ругани, Алекс Сандро, Сами Кедира, Миралем Пянич, Блес Матюиди, Дъглас Коста, Гонсало Игуаин, Марио Манджукич