Ювентус излъга Милан и записа трети пореден успех в Серия "А" (ВИДЕО)

1:0 за "бианконерите“ в Торино

Ювентус победи Милан с 1:0 в дербито от 13-ия кръг на италианската Серия А.

Двата тима разочароваха с представянето си. Мачът помежду им не предложи особено качествен футбол. На терена преобладаваха единоборствата и неточните пасове.

Първото полувреме бе доста скучно за неутралните фенове. Пет минути преди края на първата част Бонавентура от състава на Милан отклони силен удар на Ернанес, но вратарят на „росонерите“ Донарума спаси.

През второто полувреме Ювентус бе по-активен. Стигна се до 66-ата минута, когато Погба намери Алекс Сандро и той изведе Дибала на границата на наказателното поле. Аржентинецът овладя на гърди, стреля и преодоля Донарума за 1:0.

Милан нямаше сили да отвърне на удара и в крайна сметка загуби. „Росонерите“ завършиха двубоя без точен удар в очертанията на вратата на Юве, пазена от Джанлуиджи Буфон. „Бианконерите“ също играха слабо, но все пак създадоха работа на Донарума. 16-годишният страж на Милан отново се представи отлично и нямаше вина за гола, който получи.

С този успех Ювентус вече е на 6-о място във временното класиране с актив от 21 точки. Милан остава 7-ми с 20.