Ювентус излиза срещу Сасуоло на съдбовна дата

Срещата може да гледате тази вечер по RING

Тази вечер Ювентус ще посрещне Сасуоло в първа среща от 29-ия кръг на италианската "Серия А". Мачът ще може да наблюдавате пряко в ефира на RING от 21:45 часа.

"Старата госпожа" ще търси задължителна победа в срещата, за да си осигури комфорт на върха в класирането в Италия. Ювентус е едноличен лидер и води пред втория Наполи с 3 точки.

Вниманието на щаба и футболистите обаче е насочено и към европейските турнири. Ювентус очаква тежка среща-реванш от осминафиналите на Шампионска лига срещу Байерн (Мюнхен). Именно заради предстоящия в сряда реванш, треньорът Масимилиано Алегри ще заложи на част от резервните си футболисти. Очаква се на пейката да седнат Пауло Дибала, Сами Кедира и Клаудио Маркизио.

Феновете на Ювентус пък днешната дата пък има особен заряд. Точно на 11 март 1900 година "Старата госпожа" за първи път играе официален мач. Ювентус се изправя срещу несъществуващия в момента тим на Торинесе и губи с 0:1. Въпреки това тимът прави първа по пътя към превръщането си в един от европейските грандове.

Днешният ден може да се окаже паметен за вратаря на Юве - неостаряващия Джанлуиджи Буфон. 93 минути делят стража от подобряването на рекорда за най-много минути без допуснат гол в "Серия А" - 929.

Сасуоло пък разчита да повтори резултата от първата среща между двата тима този сезон. Тогава "черно-зелените" записаха в актива си 3 точки, спечелвайки с 1:0. Тимът е в средата на класирането и ако иска да се приближи към зоната, позволяваща участие в европейските турнири, трябва да направи всичко възможно, за да спре възхода на днешния си съперник.

Ювентус - Сасуоло, RING, 21:45

Именно заради гостуването на "Алианц Арена" Макс Алегри ще заложи на част от резервните си футболисти.