"Ювентус" със загуба след ерата "Роналдо"

"Бианконерите" загубиха у дома срещу "Емполи" за първи път от 1999 г. насам

"Ювентус" записа загуба в първия си мач след напускането на голямата звезда на тима - Кристиано Роналдо, в посока "Манчестър Юнайтед". Тя дойде в мача с "Емполи" от втория кръг на футболния шампионат в Италия.

За първи път от 1999 г. насам "Бианконерите" губят от завърналия се в Серия "А" тим у дома.

Вече бившите съотборници на Роналдо не впечатлиха с игра и логично не прибавиха точки към скромния си актив. В първия кръг тимът направи 2:2 с "Удинезе".

В 21-ата минута за "Емполи" се разписа Леонардо Манкузо. Той отбеляза гол след шут от близка дистанция, въпреки че футболистите на Масимилиано Алегри бяха по-активни през първата част.

Второто полувреме не предложи нищо атрактивно и опасно пред двете врати, като играчите на "Юве" се прибраха в съблекалнята след освирквания.

"Бианконерите" са на 13-та позиция в класирането на Серия "А", докато "Емполи" е 11-ти, а трите точки бяха първи в актива на тима.