Късен автогол отново приближи "Наполи" до "Юве"

"Адзурите" победиха "Дженоа" с 2:1 под проливния дъжд на "Мараси"

"Наполи" записа ценен успех с 2:1 като гост на "Дженоа" в двубой от 12-ия кръг на Серия "А". С тези три точки тимът на Карло Анчелоти вече е само на три от лидера и шампион "Ювентус", който гостува на "Милан" в късния мач тази вечер.

Под проливния дъжд в Генуа "Наполи" очаквано бе по-активният от двата тима. Домакините обаче поведоха в 20-ата минута, когато Ромуло центрира към Кристиан Куаме и той отбеляза с глава - 1:0.

Наводненият терен пречеше и на двата отбора, а играта се накъсваше. В 58-ата минута главният съдия прекъсна мача за малко. Четвърт час по-късно пороят спря и двубоят бе подновен.

"Наполи" продължи да търси изравнителен гол и в 62-ата минута успя да стигне до него чрез Фабиан Руис, който се възползва от пас с пета на влезлия като резерва Дрис Мертенс - 1:1.

В 88-ата минута Давиде Бираски от "Дженоа" прати топката в мрежата на своя тим и гостите си тръгнаха с трите точки.

Така "Наполи" събра 28 и заема второто място във временното класиране. Лидер е "Ювентус" с 31 точки и мач по-малко. "Дженоа" има 14 пункта и остава на 14-та позиция.