Казийски с 9 точки за първата победа на Тренто в Серия А1 (ВИДЕО)

Getty Images/Guliver Photos

Матей Казийски отбеляза завръщането си в Тренто с девет точки за победата срещу Падова в среща от първия кръг на волейболното първенство на Италия Серия А1. Това бе и първият официален двубой на родния посрещач и треньора Радостин Стойчев след завръщането им в отбора. През миналия сезон двамата бяха част от турския Халкбанк.

Тренто спечели отделните части с 25:19, 25:15 и 25:13 точки.

В най-очаквания мач от кръга Модена спечели домакинството си на финалиста от миналия сезон, Перуджа, с 3:1 гейма. Носителят на Купата, Пиаченца, изненадващо загуби от Равена с 1:3. Христо Златанов отбеляза 9 точки за домакините, а Жани Желязков не игра за победителите.

Тодор Скримов записа 6 точки за дебютния успех на Латина с 3:1 гейма над Монца на Светослав Гоцев, който се отличи с девет точки за своя тим.

В последния мач от кръга Молфета спечели като гост на Милано с 3:0.

Следващата събота пряко в ефира на RING.BG ще може да гледате срещата между Перуджа и Тренто от 20:30, а в неделя от 18:30 двубоят Равена - Латина.