Кошмарът Икарди пак посече "Милан" в края

"Интер" спечели голямото дерби на 9-ия кръг в Серия "А"

"Интер" победи "Милан" с 1:0 в "Дерби дела Мадонина" от 9-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение отбеляза звездата на символичните домакини - Мауро Икарди, в добавеното време на срещата.

"Нeрадзурите" доминираха през първата част и създадоха куп положения, но ги пропиляха. В 10-ата минута гол на Мауро Икарди бе отменен заради отклоняване на топката от страна на намиращия се в засада Матиас Весино.

Впоследствие вратарят на "Милан" Джанлуиджи Донарума се намеси при удари на Иван Перишич и Мауро Икарди. Весино пък пропусна най-чистото положение - уругваецът стреля неточно от десетина метра.

След почивката тимът на Лучано Спалети продължи да бъде по-активният, но не затрудни особено противниковата отбрана. "Интер" все пак отмъкна трите точки във втората минута от добавеното време, когато Икарди се възползва от неразчетено излизане на стража Донарума и с глава прати топката в мрежата зад италианския национал - 1:0.

Така "Милан" няма победа като символичен гост в дербито от 2010 г. насам.

След успеха "Интер" събра 19 точки и заема третото място, на 2 от втория "Наполи" и на 7 от лидера "Ювентус". "Милан" е на 12-ата позиция с 12 точки и мач по-малко.

Състави

"Интер": Самир Ханданович, Шиме Върсалко, Милан Шкриняр, Стефан де Врай, Квадво Асамоа, Раджа Наинголан, Матиас Весино, Марцело Брозович, Иван Перешич, Матео Политано, Мауро Икарди

"Милан": Джанлуиджи Донарума, Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Франк Кесие, Лукас Биглия, Джакомо Бонавентура, Сусо, Хакан Чалханоглу, Гонсало Игуаин